Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

Ak Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları - Adnan AYTAŞKIN Yazdı - Aydın Özel Haber Aydının Özeli
   
 Ak Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları - Adnan AYTAŞKIN Yazdı

Ak Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları - Adnan AYTAŞKIN Yazdı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 2.11.2013 - 02:15:38 


Ak Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları - Adnan AYTAŞKIN Yazdı


Değerli Okurlarımız bugünkü yazımda Ak Partinin Büyükşehir Aday Adayları arasında bulunan Fuat Fikret AKTAŞ ın adaylığı açıklaması hakkında yazacağım.

Fuat AKTAŞ ı çok iyi olmasada tanıyorum. Kendisi fikirleriyle, duruşuyla, bilgisiyle donanımıyla Aydın için önemli bir siyaset adamıdır.

Fuat AKTAŞ; geçmişte Aydın Tarım İl Müdürlüğü de yapmıştır.

2009 yılında da Aydın Belediye Başkanlığı için Ak Parti deki 5 adaydan birisi idi. Aday gösterilmemesine rağmen istikrarlı bir çizgi çizerek Ak Partinin her zaman yanında oldu.

Fuat AKTAŞ; Hüseyin Aksu ve İlhami Ortekin döneminde Aydın Belediye Başkan Yardımcılığıda yapmış birisi.. Ayrıca geçmişte Antalya da Bir Belediye ye Danışmanlık hizmeti de verdiğini biliyoruz.

Fuat AKTAŞ bugün Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık ATAY ında katıldığı tören ile Basının karşısına çıktı. Adaylık Başvurusunu yaptı.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık ATAY, bir gün önce de Geka eski Genel Sekreteri Mehmet AYDINER inde başvuru yaptığını söyledi. Böylece Aydında Büyükşehir için 2 aday çıkmış oldu.

Aydında CHP Aydın Belediye Başkanı ÖZLEM ÇERÇİOĞLU İle girerken MHP TBMM İdare Amiri ve Aydın Milletvekili Ali UZUNIRMAK İle seçime giriyor.

Benim şahsi görüşüm başvuru yapan her iki aday adayı da Ak Partinin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı yapılmayacak.

Yine de Adaylık süresince başta Fuat AKTAŞ olmak üzere Mehmet AYDINER e de başarılar diliyorum.

www.aydinozel.com   Adnan AYTAŞKIN  / Genel Yayın Yönetmeni
 Editör :  Adnan AYTAŞKIN

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 3 Puan Verildi
658 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Köşe Yazıları

Adnan AYTAŞKIN

Adnan AYTAŞKIN ¬
Aydın İl Başkanı İstifa Edecek mi ?
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Nisan 2014

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 3
 Bugün : 29
 Dün : 156
 Toplam : 46450
 Ip No : 67.202.4.225
     

 
 Son Haberler
AYDIN BELEDİYESİ ELİNDEKİ JEOTERMAL KAYNAĞI BİLMİYOR‏Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet ERDEM yaptığı basın açıklamasında Aydın İl Özel İdaresi Tarafından Aydın Belediyesine Verilen Açılmış ve Kullanıma Hazır Jeotermal Kuyusu beceriksizlik ve bilgisizlikle Aydınlıların Hizmetine sunulmadı dedi. İl Özel İdaresi tarafından, 1501 metre derinliğinde ve 142 C sıcaklığı olan Jeotermal Kuyusu Aydın Belediyesine verildiği halde, Aydın Belediyesi bu kuyuyu kasıtlı olarak hizmete sunmayarak, Aydınlılara ısıtma ve soğutma hizmeti vermedi. Seçimlerden önce jeotermal kaynakları sattırmayız, jeotermal kaynaklar bizim olmalıdır gibi söylemlerle kamuoyunda puan toplamaya çalışan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun elinde Özel İdare tarafından verilen, kullanıma hazır, açılmış Jeotermal kuyusunun olduğu ve bu kuyudan Aydınlılara ısıtma ve soğutma hizmetleri verilebilecekken, beceriksizlik ve bilgisizlikle Aydınlıların hizmetine sunmadığı ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, Aydın’ın ısıtılması ve soğutulması ile ilgili olarak bir adet jeotermal kuyusu 2005 yılında Aydın Belediyesinin kullanımına verildi. O tarihten bugüne kadar kullanıma hazır kuyudan Aydın Belediyesi hiçbir proje yapamadı.Jeotermal'in demogojisi, edebiyatı ve istismarı yapıldı;havanda su dövüldü. Mülkiyeti Aydın İl Özel İdaresine ait, Aydın Merkez Karaköy(Yılmazköy) Değirmenci mevkiinde 1129 kütük sayfa no, M19-b-14-a-D pafta, 1129 parselde kain 1.723,50 m2 arsalı ılıca vasıflı taşınmazın üzerinde 2000 yılında M.T.A İzmir Bölge Müdürlüğünce Ay1 nolu 1501 m. derinliğinde Jeotermal Kuyusu açıldı. Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait sıcaklığı 142 C olan bu kuyunun, İl Genel Meclisinin 02.05.2005 gün ve 3 sayılı kararı gereğince turizm ve jeotermal amaçla kullanılmak üzere, ilk yıl 120,00 YTL.gibi temsili bedel üzerinden 25 yıl süreyle Aydın Belediyesine 17.06.2005 tarihli kira protokolü ile kiraya verildiği ortaya çıktı. 2005 yılında İl Genel Meclis Başkanı İ.Hakkı Eser’in başkanlığında, Katip üyeliklerini Ünal Sarıoğlu ve Ahmet Fidan’ın yaptığı mecliste alınan karar doğrultusunda hazırlanan Kira Protokolünü Aydın Belediyesi adına Belediye Başkanı İlhami Ortekin, İl Özel İdaresi adına da Genel Sekreter V.Hüseyin Şimşek imzaladı. Mehmet Erdem AydınMv
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.1387 2.1425
  Euro 2.9568 2.9622
 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


Aydın Haberleri | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2008- Aydın Özel Haber Aydının Özeli - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.